Przejdź do treści

Data dodania
Kategorie
11 czerwca 2026 r. dr hab. inż. Przemysław Tabaka z Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Łódzkiej uczestniczył w konferencji „Elektryczna Łódź: Nauka, Biznes, Energia”, zorganizowanej przez Zespół Szkół Politechnicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Łodzi. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli środowiska naukowego, biznesowego, edukacyjnego oraz instytucji związanych z sektorem elektroenergetycznym.
Data dodania
Kategorie
Konkurs „Najlepsza Praca Modelowo-Konstrukcyjna w szkołach elektrycznych i elektronicznych”, organizowany przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, po raz kolejny zgromadził utalentowanych uczniów szkół technicznych z regionu. W organizację i ocenę prac konkursowych aktywnie zaangażował się Instytut Elektroenergetyki Politechniki Łódzkiej, reprezentowany przez dr. hab. inż. Przemysława Tabakę.
Data dodania
Kategorie
W dniach 28 kwietnia 2026 r. oraz 14 maja 2026 r. Instytut Elektroenergetyki Politechniki Łódzkiej gościł uczniów klas IV i V Zespołu Szkół Edukacji Technicznej w Łodzi. W wizytach uczestniczyli uczniowie technikum elektrycznego, technikum mechatronicznego oraz technikum urządzeń dźwigowych, którzy mieli okazję zapoznać się z działalnością dydaktyczną i badawczą Instytutu oraz zwiedzić wybrane laboratoria.
Data dodania
Kategorie
12 maja 2026 r. odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Łódzkiej poświęcone promocji doktorów i doktorów habilitowanych. Wydarzenie było okazją do uhonorowania osiągnięć naukowych pracowników uczelni oraz podkreślenia znaczenia działalności badawczej i rozwoju naukowego.
Data dodania
Kategorie
W ramach działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Łódzkiej, którego kluczowym elementem są wykłady popularnonaukowe prowadzone przez specjalistów z różnych dziedzin, w dniu 30 kwietnia 2026 r. odbyło się wystąpienie Przemysława Tabaki z Instytutu Elektroenergetyki. Wykład pt. „Światło, które kradnie zdrowy sen” został zrealizowany w ramach projektu EKO-INSPIRACJE, którego celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej oraz promowanie praktycznych, prośrodowiskowych rozwiązań wśród różnych grup społecznych, w tym seniorów.
Data dodania
Kategorie
W dniu 21 kwietnia na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej odbyło się międzynarodowe spotkanie DERlab General Assembly. Wydarzeniu, zorganizowanemu przez Instytut Elektroenergetyki PŁ, towarzyszyły warsztaty poświęcone kluczowym wyzwaniom współczesnej energetyki.
Data dodania
Kategorie
W dniach 20-21 lutego 2026 r. w Łodzi, na terenie Politechnika Łódzka, w Instytucie Elektroenergetyki odbyło się spotkanie przedstawicieli krajowych ośrodków akademickich zajmujących się badaniami nad zjawiskiem zanieczyszczenia światłem.
Data dodania
Kategorie
W dniu 23 stycznia 2026 r. w sali im. Henryka Wujca (nr 111, bud. U) w gmachu Sejmu RP w Warszawie odbyło się posiedzenie Podkomisji Stałej do Spraw Budownictwa, Gospodarki Przestrzennej i Mieszkaniowej oraz Poczty (Komisja Infrastruktury). Tematem obrad była „Informacja o wpływie sztucznego światła na środowisko i człowieka. Omówienie stanu istniejącego i dyskusja na temat możliwości wprowadzenia regulacji prawnych”.
Data dodania
Kategorie
2 sierpnia 2025 r. Poddębice stały się gospodarzem ogólnopolskiego wydarzenia „Lato z Radiem i Telewizją Polską”, którego częścią był piknik edukacyjny „Ale kosmos!”. Na terenie koncertowym obok Term Poddębice pojawiła się wyjątkowa atrakcja – Discovery Space Station, mobilny, interaktywny model Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS w skali 1:3, stworzony przez Stowarzyszenie POLARIS – OPP z Sopotni Wielkiej.